Home Etkinlikler YÖRSAN ile Gelenekten Geleceğe Diyorsan….

yorsanüü

SEVGILI BLOG YAZARI ARKADASLARIM……PAZAR GUNU KALAMIS TATLI HUZUR CAFE DE SURPRIZLERLE DOLU MUKEMMEL BIR ACIK BUFE KAHVALTI KEYFI YAPMAYA NE DERSINIZ….TEK YAPMANIZ GEREKEN 3 ADET YÖRSAN URUNU KULLANARAK (kullandiginiz urunlerin fotograflarida dahil olacak) 12.SUBAT.2014 CARSAMBA GUNU SAAT 12.00 YE KADAR ISTEDIGINIZ KATEGORIDE YORSAN LEZZETI VE EL LEZZETINIZI BIRLESTIREREK MARIFETLERINIZI SERGILEYEREK BLOGUNUZDA PAYLASIP LINKI BANA OZELDEN ATMANIZ GEREKMEKTEDIR..BEGENILEN 20 BLOG YAZARI ARKADASIM KAHVALTI DAVETLIMIZ OLACAKTIR.HADI BAKALIM YARINN MARKETE SONRA MUTFAGA KOSUYORUZ…..COK GUZEL HAREKETLER BUNLARRRRRR :))))) HADI BAKALIM KOLAY GELSINNNNN…….(Facebook yada gonlum75@gmail.com a linklerinizi göndermenız gerekmektedır )

yörsan

Geleneksel Türk beyaz peynirini , teknolojiyle ve endüstriyle buluşturan Yörsan; Türkiye’de ilk kez beyaz peynir sanayi yatırımı olarak, pastörize sütle peynir üretimini, diğer adıyla kültürlü peyniri üretimini uygulayan firma oldu.

Türkiye’de peynir ticaretinin düzensizliği, sağlıklı ve hijyenik koşullarda üretim için, modern bir kuruluşa duyulan gereksinim sonucu; 1964 yılında Ankara’da YÖRÜKLER GIDA LTD. ŞTİ. nin kurulması ile Yörsan Grubu’nun temelleri atılmıştır. 1979 yılında Susurluk’ta bir mandıranın alımıyla beraber 1984’te inşa edilen süt ürünleri fabrikasını faaliyete geçirildi ve Yörsan A.Ş kuruldu. 1985’te ilk kez pastörize süt üretimine ve kültür peynirciliğine başlandı.

Yörsan, 1996’dan itibaren Türkiye’nin dört bir yanında bayilikler oluşturmuş ve tüketicisiyle buluşmuştur. Geniş ürün yelpazesinin yanı sıra, peynir sektörünün ürün bazında en çok çeşide ve ülke çapında da en geniş pazar payına sahip firmasıdır. Yurtiçi pazarının yanı sıra yurtdışına da büyük çapta ihracat yapan Yörsan, Japonya’ya ilk giren Türk Beyaz Peyniri markasıdır. Başta Amerika ve Japonya olmak üzere bir çok dünya ülkesine uzun bir süredir ihracat yapmaktadır.

Türkiye’de Yörsan

Yörsan, Türkiye süt ürünleri pazarında önemli bir paya sahiptir. Peynir üretimininin yüzde 20-25’ini, yoğurt üretiminin ise yüzde 10-15’ini gerçekleştirmektedir. Pazar payını arttırmayı ve satışları en üst seviyeye ulaştırmayı hedefleyen firma, her geçen gün bu amacına bir adım daha yaklaşıyor ve kendisine sürekli yeni ufuklar belirliyor.

Dünya’da Yörsan

Dünya markası olmayı hedefleyen Yörsan, süt ve süt ürünleri sektöründe Amerika, Japonya, Kuveyt, Kuzey Kıbrıs ve Arap ülkelerine ihracat yapıyor. Japon Havayolları’nın yemek listesinde Yörsan Beyaz Peynir, Yörsan Yoğurt ve Yörsan Nar Suyu ürünleri yer almaktadır.

Misyonu ;

Ticari geleneği 1908 yılına dayanan Yörsan, kurulduğu günden bugüne, üretiminde sağlıklı ve hijyenik koşullarda, tüketicilerine kaliteli ve lezzetli ürünler sunmayı ilke edinmiştir. Türkiye’de üretilen yöresel peynir geleneğini hijyenik ve modern tesislerde gerçekleştirerek sürekliliğin sağlamak, Dünya’ya tanıtmak ve sahip olduğumuz bu kültür mirasına sahip çıkmayı şirket politikası ve misyonu haline getirmiştir.

Yörsan Türk Peynircilik sanatını günümüz teknolojisi, kalite anlayışı ve kalite yönetim sisteminin yanı sıra gıda güvenliği yönetimi ile sürdürüyor. Avrupa normlarında ve üzerinde denilebilecek modern bir teknik ve teknolojiyle üretimini gerçekleştiren Yörsan, peynir kültürümüzü ve yöresel lezzetlerimizi bir dünya markası olma vizyonuyla tanıtmaya devam ediyor.

 

Comments

comments

Yorum yaz

error: Bu içerik korunmaktadır!!!
Önceki yazıyı okuyun:
1901986_10152012345313740_774826169_n
Cook-Sedat Tahir A.Ş. EKS Mutfakta Aşka Davet

Cook&EKS Mutfak Akademi de "Sevgililer Günü Etkinliği" daveti ile dün keyifli bir etkinlik yaşadık...Aşk tadında.....Aşk kokusunda..... Cookla mutfakta aşk başkadır...

Kapat