Home Etkinlikler Chef Ayvaz Akbacak Deraliye Restaurant’ta Yeni Yaşına Merhaba Dedi

olç

Bimutfakikişef moderatörlüğünde Şef Özlem Mekik, Şef Ayvaz Akbacak ve Blogger dostlarla Deraliye Ottaman da oldukça keyifli bir iftar ve doğum günü keyfi yaşadık… Tüm organizasyonu bimutfakikişef’in ve bloggerların Kraliçesi ÖZLEM MEKIK zevkle ve keyifle yerine getirdi…. Herşey fazlasıyla düşünülmüş detaylara girilmiş fazlaca zahmet verilmişti….

olk

Güzel yüreğini ve kendisini çok sevdiğim Özlem MEKİK gibi bir dost sırdaş kalben sevgi yüklü bir kişi insanın hayatında olmalı eğer hayatınızdaysa zaten en büyük şans ve bu şansa sahip çıkmalısınız !!!

kıl

 

Sevgili Özlem Mekik ‘in hazırladığı sürpriz maskeler harikaydı herkes şef Ayvaz Akbacak oldu. Şefimize beklemediği sürpriz karşılama yaptık. Önceden herkes Ayvaz Chefin doğum günün görsel olarak kameraya çekti ve ortaya keyif ötesi doğum günü mesajları çıktı…Masalarda magnet ve Ayvaz Akbacak resimli çikolata ve gecenin enfes görüntüsüyle tadıyla lezzetiyle Bimutfakiki şef pastası herşey tam anlamıyla muhteşemdi.

0

Sevgili Ayvaz Chefim iyiki doğdun iyiki varsın…Renkli ve keyifli kişiliğin bir ömür sürsün inşallah…..

fg

Ve gelelim bizleri konuk eden DERALİYE OTTOMAN’ın sahibi NECATİ YILMAZ ve Deraliye çalışanlarına ;

hn

Deraliye Restaurant   Sultanahmet’in karşısında restaurantların olduğu bölümde iki otelin yanıbaşında.

5

Günümüz Osmanlı Saray Mutfağının yeni nesil temsilcisi olarak açılan bir mekan.

ü
Osmanlı Mutfağı çok geniş bir lezzet ve çeşitlilik yelpazesi gösteren, dünya genelinde ender bulunan birkaç mutfak kültüründen biridir.

 

ık

8
Osmanlı mutfağında pişen yemekler;  Padişahlara, Valide Sultanlara, Şehzadelere ve onların özel misafirlerine servis edildiği için imparatorluğun da gücü göz önünde bulundurularak bir şölen havasında servis edilir, pişirme tekniklerine, yemek çeşitliliklerine çok dikkat edilirdi.
Deraliye Restoran’da Osmanlı Mutfağından tadacağınız birbirinden farklı lezzetler ile padişahlara layık sunumları ve özeni bir arada bulabilir, Orta Asya’dan İran Acem Mutfağına ve Anadolu’dan Balkanlara uzanan bir lezzet yolculuğuna çıkabilirsiniz. Sarayda yaşayan padişahlar, sultanlar, şehzadeler, vezirler, valideler ve konuklara sunmak üzere Matbah-ı Amire’de (saray mutfağı) pişen tencere yemekleri, dolmalar, fırında kuzu etleri, helvalar ve şerbetlerden oluşan bir seçki bugün Deraliye Mutfağı’nda yaşatılıyor.
Saray Mutfaklarının yüzyıllar öncesine ait orijinal reçeteleri ile hazırlanan Badem Çorbası, Gerdaniye, Kavun Dolması, Kirde Kebabı, Mutancana, Mahmudiye ve Koruklu Yaprak Sarma gibi bir çok özel yemeğin, Deraliye Restoran’ın saray aşçılarını aratmayacak şeflerinin elinde ayrı bir lezzete bürünmüş, sunumlarını tadabilirsiniz.

Tarihi zenginliği damakta hissetmek, padişahlara sunulan özende hazırlanan birbirinden çeşnili yemeklerin tadına bakmak ve Osmanlı kültürünü tarihi yarımadada iliklerinize kadar hissetmek için Deraliye Restaurant, Osmanlı Mutfağının yeni nesil temsilcilerinden bence kaçırmayın bu lezzetleri derim ben….

ve bize o akşam birbirinden lezzetli sunulan menü resimlerde gördüğünüz gibiydi hepside birbirinden lezzetli tek kelimeyle muhteşemdi !

 

blogger-image-34427980

 

 

ve böyle bir organizasyonu düzenleyip davet ettikleri için ;

…bimutfakikişef=ÖZLEM MEKİK&AYVAZAKBACAK

… Suadiye ZIYADE FASIL’ın sahiplerinden ÖZLEM MEKİK … yüreği kocaman sevgi dolu kadın çok seviyorum seni….

ğ

….ve kıpır kıpır şen şakrak bol kahkahalı Blog ailemizin gülen yüzü Sevgili AYVAZ AKBACAK; yeni yaşın yeni güzellikleriyle gelsin Allah kalbinden geçeni yaşatsın….hep sağlık hep huzur hep keyıflı ol dilerim…. Pastanın teması tıpkısının aynısı sen amannn merdaneye dikkat chefim :)))))

…. ve DERALİYE OTTOMAN sahibi Sevgili Necati YILMAZ bizlere bir iftar keyfi yaşattığınız için, misafirperverliğiniz için kapılarınızı bizlere sonuna kadar açtığınız için, ayırdığınız loca için 🙂 hoş muhabbetiniz için  ve güleryüzlü personeliniz ile hizmetleriniz ve evsahipliğiniz için ne kadar Teşekkür etsek azdır….

Efendimmmm herkese HAYIRLI RAMAZANLAR …HAYIRLI İFTARLAR…HAYIRLI SAHURLAR diliyorum….

Comments

comments

Yorum yaz

error: Bu içerik korunmaktadır!!!
Önceki yazıyı okuyun:
4
Köfte İçin Çıldırdığında Gurme Köfte Yanında

Geçtiğimiz günlerde Sevgili Bimutfakikisefin ünlü şefleri aynı zamanda bloggerların Kraliçesi çok sevdiğim Sevgili ÖZLEM MEKİK @ AYVAZ AKBACAK moderatörlüğünde Küçükbakkalköy...

Kapat