Home Balıklar Bostancı Çardak Restaurant

 

masa cardak

Ege ve Cunda mutfağının eşsiz lezzetleri ve limitsiz yerli içecek eşliğinde menü Çardak Restaurant’ta sizi ve sevdiklerinizi bekliyor!

 

Bloğumda genelde yaptığım lezzetleri instagram sayfamda ve zomato sayfamda gezdiğim gördüğüm yerleri yazarım. Ancak bazı mekanların eşsiz lezzetlerini bloğumda da paylaşmalıyım diye düşünüyorum.

baby

Bostancı iskelesinin hemen arka sokağında bulunan ÇARDAK RESTAURANT’a 2.gidişim.

çardak-restoran-20-179x300

İlkinde müşteri olarak gidip ikincisinde Sevgili Chef Dostum Nazmiye Meriç’in düzenlediği  blogger etkinliği daveti ile icabet ettim. Her iki gidişimde de lezzetlere doyamadım. Hem lezzet açısından hem görsellik açısından benden tam puan aldı. Kusursuz kelimesini ciddi anlamda bu mekan için kullanabilirim. Lezzetlere bayılma ve parmak yeme garantisi veriyorum. Ayrıca temizliğin ve hazırlanış şeklinin gözler önünde olması ayrı bi güzellik.. Dilediğiniz an mutfağıda girip görebilir ve gönül rahatlığı ile yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Biz neler mi  yedik 🙂 Neler yemedik ki 🙂

Ege otlarından ;  Turp Otu, Cibes, Isırgan Otu, Şevketi Bostan, Diniz Börülcesi, Radika, Hardal Otu, Kuzu Kulağı, Kenger Otu, Pancar Otu, Kereviz Otu, Kaz Ayağı, Ebe Gümeci, Kaya Koru, Mor Cibes.

salata

Diğer mezelerden de özellikle  Fesleğenli Mezgit, Pancar, Közde Kırmızı Biber, Patlıcan Salatası, Levrek Marin’i nefisssss ötesiydi..

baby

Ara sıcaklardan da  Kalamar Tava, Kalamar Dolma, Ahtapot Izgara, Ahtapot Beğendi, Karides Güveç, Jumbo Karides, Balık Kokoreç, Balık Çorbası, Fener Kavurma, Balık Köftesi, Paçanga Böreğini sayabiliriz.

çardak-restoran-17-243x300

Ben,  köri solu baby kalamar dolma ve Levrek Sarma’yı kesinlikle tavsiye ederim. Aman parmaklara dikkat 🙂

20170113_215107

 

Kalkan, Kırlangıç, Minekop, Dil , Levrek, Lüfer, Tekir, Çupra, Palamut, İstavrit, Sardalye, Mezgit’ten oluşan balık menüsünden Minekop ızgarayı çok değişik bir yeşillik sunumuyla masamıza getirdiler ve gerçekten lezzetliydi. Biz minekopun sunum halinden dolayı Minekop Ağacı dedik kendilerine 🙂

baby kalamar

Aslında çok laf kalabalığına gerek yok resimler bi nevi n demek istediğimi anlatır diye düşünüyorum. Ama muhakkak o lezzetlerin keşfine çıkmalısınız.

kolaj

 

Rum kültürünün meze anlayışını sürdüren Çardak Restaurant, sadece en iyi balık ve mezeleri yiyebileceğiniz yer değil ayrıca özel konuklarınızı davet edebileceğiniz, iş toplantılarınızı düzenleyebileceğiniz bir balık restaurantı olma özelliğini de yaz kış açık olarak sürdürüyor ve vale hizmeti mevcuttur.

 

20170113_223501

Bu keyifli ve lezzetli daveti için ve tabiki bana erken doğum günü sürprizi yapan pastamı hazır eden Can Dostum Sevgili  Nazmiye  Meriç’e, bizi ağırlayan Sayın Nuri Bağcı ve güleryüzlü personeline vede keyifli muhabbetleri ile eşlik eden blogger arkadaşlarıma teşekkür ediyor sevgilerimi iletiyorum.

 

Çardak Restaurant

Bostancı Mah Köy Yolu Sokak,
No:54/1 Bostancı İstanbul
Tel :0216 361 0024
Gsm: 0534 714 8746
E-Posta: info@cardakrestaurants.com

Comments

comments

Yorum yaz

error: Bu içerik korunmaktadır!!!
Önceki yazıyı okuyun:
tava böreği tahtada
TAVA BÖREĞİ

1 yufkayı tavamızın kenarlarından sarkıtarak tavaya seriyoruz. süt+sıvıyağ karıştırıp 2 kaşık kadar sürüyoruz. 2.yufkanın yarısını elimizle parçalayıp tavadaki yufkanın üzerine...

Kapat