Home Etkinlikler UNO UNO UNO:))))

Hepimize güzel bir hafta diliyorum.Pazar gün yine oldukça keyifli bir etkinlik tadını doyasıya yaşadık..bersay.iletişimden Sevgili Eda Hanımın davetine riayet etmemek olmazdı:))) Hemde Antalyadan gelen tatlılar tatlısı yiğenlerimle…..
uno zaten günlük hayatımda öğünlerimde tükettiğim ekmek çeşitlerinden olduğu için bu etkinlik ve hazırlanacak olan uno.Denge Light’la sandviç workshop’u oldukça tadında geçecekti bundan hiç şüphem yoktu….

  HOBİMLE MUTLUYUM LEZZET OKULUNda Sevgili Şeflerimiz Cengiz KINA ve Barış AYTEKİN ile beraber birbirinden lezzetli vede sağlıklı uno . Denge Lıght Sandviçler hazırladık afiyetle yedik …..Sevgili blogcu Arkadaşlarım vede Bersay İletişimden sıcacık gülümsemesini bizden hiç esirgemeyen Sevgili Eda hanım ve firma müdürleri ve Uno yetkilileri vede Sevgili Şeflerimizle yapmış olduğumuz sohbetimizde UNO Denge Lıght Sandviçlerimiz kadar tadındaydı:))))
UNO kepekliden çavdarlıya,tam buğdaydan çok tahıllıya çeşitçeşit DOĞRU EKMEK üretir.

Hiç sevmediğim Sarımsağı doğramak bana düştü:)))) Neyseki çiğ soğan sarmısak sevmeyen ben pişmiş hallerini severek tüketiyorum:)))
Sandviç yapmak için biftek ve karidesler hazırladık..
Bifteğimizi bir gece önce Sevgili Şefimiz marine etmişti…Bizede soğan ve sarmısağı az yağda öldürüp içine şekerini katıp karamelize edip arkalı önlü kızartmak kaldı…..Tabiki karabiber ve tuzunu ayarlamayıda unutmadık….
Karideslerimizde haşlanmış olarak bizleri bekliyordu..Yine aynı şekilde soğan ve sarmısağı yağda öldürüp karideslerimizi ve beyaz şarabımızı kattık,Dereotu ve yeşil soğanı minik kıyıp içine kattık birkaç kez çevirip ocağımızı kapattık tabiki tuzumuz ve karabiberimizi tadına kattık….
Sandviçlerimiz için tabanı mayonez ve hardal sos sürerek işe başladık……
Malzemeler ve sevgili Şefimizin bizler için hazırladığı tarifler önümüzde başladık hünerlerimizi sergilemeye ve Afiyetle tadına bakmaya..Hazırladıkça hazırladık öyle güzel lezzetler ortaya çıktıki..özellikle biz çalışan hanımlar için hele hele kilo problemi olanlar için evden hazırlayıp götürebileceğimiz hem lezzetli hemde sağlıklı UNO Denge Lıght Sandviçler bence öğünlerimiz için ideal bir beslenme çeşidi…..
Tam 7 çeşit Denge Lıght Sandviçler hazırladık..Hepside birbirinden lezzetliydi….Nelermi yaptık;
Cheddar&Şarküterili Uno Denge Lıght Sandviç ;
Uno Denge Lıght,Cheddar peyniri,Domates,Salatalık,Maydanoz,Mayonez,Hardal,Salam,Jambon ve yeşillik…..
Marinelenmiş Karidesli Uno Denge Lıght Sandviç;
Uno Denge Lıght,Karides,Yeşillik,Dereotu,Taze soğan,Kapari,mayonez ve Domates….
Hindi Fümeli Uno Denge Lıght Sandviç;
Uno Denge Lıght,Mayonez,Yeşillik,Hardal,Hindi Füme,Domates,Salatalık ve Kornişon Turşu…..
-Biber Soslu&Beef Uno Denge Lıght Sandviç;
Uno Denge Lıght,Mayonez,Hardal,Yeşillik,Domates,Izgara biftek,Kuru soğan ve Biber Sos…
Pesto Soslu&Izgara Sebzeli Uno Denge Lıght Sandviç;
Uno Denge Lıght,Pesto sosu,Izgara patlıcan,Kabak,Havuç,Domates,Soğan ve Taze mozzarella…
-Avakado Soslu&Füme Somonlu Uno Denge Lıght Sandviç;
Uno Denge Lıght,Avakado Sos,Roka,Kırmızı Soğan,Kapari,Akdeniz yeşilliği,Somon Füme ve Salatalık….
-Kuru Domatesli&Mortadellalı Uno Denge Lıght Sandviç;
Uno Denge Lıght,Mortadella,Kuru Domates,Salatalık,Cheddar peyniri,Akdeniz yeşilliği ve Kornişon Turşu….
mmmmmmmhhhhhhhhh hepside lezizin leziziydi:)))))
Ve yine her etkinlik sonunda olduğu gibi bizi boş göndermediler…..

Ve birer sepet dolusu UNO ekmek Çeşitlerimiz ve sepetin içinden çıkan Tülin Şahin Diyet kitabı:))))) Okadar mutlu oldumki diyet=Gönül olduğum için kitabı bir çırpıda okudum bitirdim….Tülin Şahinin 27 kiloyu nasıl sağlıkla verdiği serüveni bence hepimiz okumalıyız..Okuyucuları sıkmayacak bir yazı dili kullanmış..Tavsiye edilir…..
Taktık sepeti kolumuza çıktık yolumuza:))))))
Bu güzel etkinlik için ;
Teşekkürler Bersay İletişim Eda Hanım…
Teşekkürler UNO ve yetkilileri….
Teşekkürler Sevgili Şeflerimiz Cengiz KINA ve Barış AYTEKİN …..
Teşekkürler Hobimle Mutluyum Lezzet Okulu ve çalışanları…..
Bir etkinlik daha sona erdi..Ben yıllık iznimin bir kısmını yani 3 haftacık kadar olan kısmını Ramazandan önce kullanmak istedim…Geçtiğimiz hafta bolbol havuz keyfi yaptım..Önümüzdeki haftada Ankaradaki Dostlarımla tatile gidiyorum….Artık gelsin kilolar zaten bu sene hiç gitmek bilmediler:(((((((
Hepinizi Öpüyorum…Sevgiyle Kalın…..

Comments

comments

7 Cevap bu mesaja
  1. Selamlar canım,

    Daha önce “hobicell” adıyla yayın yapmakta iken, google ın sorunları yüzünden adres değişikliği yapmak zorunda kaldım. Yeni adresim şu anda size yazdığım isimledir. Beni buradan takip ederseniz çok sevinirim. Sevgiyle sağlıcakla kalınız.

    http://hobibox.blogspot.com/

    Hobibox-Afet Ergü

  2. Yine bir etkinlik, yine Gönül ve yine harika lezzetler:) Herşey süper duruyor. Etkinliklere katılmayı özledim. Bu arada çok çok iyi tatiller:)

Yorum yaz

error: Bu içerik korunmaktadır!!!
Önceki yazıyı okuyun:
Malaysian Palm Oil Council

Geçtiğimiz günlerde MSA da Malezya palmiye yağı ile sağlıklı yaşam etkinliğine ünlü Şefimiz Serkan BOZKURT tarafından davet edildim.Bu tür etkinliklerde...

Kapat