Home Etkinlikler Özlem Mekik İle Günümüz Lezzetleri

2

Eğitmen şef , Günümüz Lezzetleri Kitabının yazarı, Sofra dergisi yazarı, Milliyet köşe yazarı, Magazinkolik Yazarı, bimutfakikişef’in bişefi :)))

768

 “Fasıl’ın En Eğlenceli Hali…” sloganı ile fasıl eğlencesi denildiğinde ilk akla gelen markası olan ZİYADE FASIL’ın sahiplerinden…

i,

veeee benim için çok ÖZEL çok kıymetli bir insan…. Sıcacık ve tertemiz yüreği ile biz Blog Yazarları’nın  AnaKraliçesi… Bütün projelerinde birlikte olmaktan keyif aldığım yüreği güzel bir dost.

po

 

Uzun zamandır bu anı bekledik sonunda bunu başardın. Seninle gurur duyuyoruz. Tebrikler Canım Benim….

Ve sevgisini el lezzetiyle birleştirip kaleme aldığı  ”Özlem Mekik ile Günümüz Lezzetleri’ kitap lansmanı, Özlem Mekik’in sahibi olduğu, İstanbul gece hayatının ünlü mekanı Ziyade Fasıl’da gerçekleştirildi. 200 kişilik seçkin bir davetli topluluğunun katıldığı gecenin sunuculuğunu ünlü şovmen Okan Karacan yaptı. Dergi, gazete televizyon ve sosyal medyanın tanınan yüzlerinin ağırlandığı geceye, İstanbul Vali Yardımcısı Mustafa Ayhan ve eşi katıldı.

oklo

 

Lansman, Özlem Mekik’in teşekkür konuşmasıyla başladı. Özlem Mekik eline mikrofonu aldığı her zaman mekanda bulunan herkesin hayranlıkla ve sıkılmadan dinlediği çok iyi bir de konuşmacı aynı zamanda… O kadar duyguyla o kadar sevgiyle konuştu ve anlattı ki salonda bulunan herkes nemli gözlerle dinlerken adeta duygu seline kapıldı-m….

6

1980-1986 yılları arasında geniş bir hayran kitlesi oluşturmuş ünlü Hollywood dizisi Kara Şimşek’in, sahibi ile konuşan ve akıllı otomobili “Kitt” Özlem Mekik’le sohbeti misafirlere eğlenceli anlar yaşattı. Gece, İstanbul Vali Yardımcısı Mustafa Ayhan’ın anlamlı konuşmasıyla ve Özlem Mekik’in kitabını ve yemek yapmaya olan aşkını anlatmasıyla devam etti. Hayatını lezzet üzerine kuran, yurt içi ve yurt dışında aldığı eğitimlerle damak tadını bir araya getirdiği Özlem Mekik’in aşkla yaptığı tariflerin yer aldığı “Özlem Mekik ile Günümüz Lezzetleri” kitabı Özlem Mekik’in imzasıyla birlikte davetlilere Alfa Kitap tarafından hediye edildi.

4
Ziyade Fasıl’ın eğlence dünyasına yön veren Roman Show, Davul Show, Koro Show, Zeybek Dans gösterileri davetliler tarafından büyük bir ilgi ve beğeniyle izlendi.

7

 

 

Misafirler için; Ziyade Fasıl’ın nefis mutfağından, lezzetleri misafirlerden tam puan alan 14 çeşit meze, 2 ara sıcak, Hünkar Beğendi, Special İrmik Helvası, Maraşım Dondurma sunuldu. Special İrmik Helvası ve Hünkar Beğendi en beğenilen tatlar arasında yerini aldı. Masalarda yer alan ve Özlem Mekik’in kitabının kapağından yapılan orjinal hatıra kitap kapaklarına davetliler tarafından imzalanarak, iyi dilekler ve tebrikler yazıldı.

5 -
Özlem Mekik’in ismi ve imzasını taşıyan kep ve önlüklerin hediye edildiği gecede, misafirlerden bir kısım sahneye alınarak koro show yapıldı.

k

Bu muhteşem gecenin unutulmaz anları Uba foto tarafından ölümsüzleştirildi ve tek tek misafirlere servis edildi.

8

“Özlem Mekik ile Günümüz Lezzetleri” kitabının tanıtım gecesi sonunda, sponsorlar tarafından davetlilere günün hatırası özel armağanlar sunuldu. Lansman gecesinin hediye ve sunum sponsorları; Home Sweet Home, Alfa kitap, Uba Foto, Bizim yağ, Atamer tekstil, Konfeti Gold, Altınbaşak Mutfak eşyaları, Lava, Sihirli Spatula, Modalı Gıda, Çiçeğim Çiçekçilik, Harf Ajans, Dna Chiefs, Golf Maraşım Dondurma, Gurupinox bıçakları, Ziyade Fasıl, Hollywood produksiyon, Onka medya idi.

3

Gelin biraz Sevgili ÖZLEM MEKİK’in başarı öyküsüne onun anlatımından dinleyelim ;

“Hayatımın en uzun ve en meşakkatli yolunu yarıladığımda,elimde kalanlarla ve o güne dek edindiklerimle, başka bir yola çıkmaya karar verdim.

Bu yol bana,başka dünyaların kapılarını açacak,beni daha ileriye götürecek,daha çok insana ulaşabilecek ve böylelikle daha çok evin içine girebileceğim diye düşündüm.

İşte şu anda okumakta olduğunuz kitabın hayata geçişinin nedeni,tam olarak da bu..”

Bu cümleler 21 yaşında sıfır noktasından başlayıp,İstanbul eğlence hayatının parmakla gösterilen markalarından “Ziyade Fasıl”ı kurup bugünlere getiren,aynı zamanda bir çok restauranta konsept ve menü danışmanlık hizmeti veren ,çeşitli eğitim programlarında aktif olarak eğitim vermiş,çeşitli gazete ve dergilerde yemek yazarlığı yapan,Özlem Mekik’e ait..

1

Ve son olarak diyorum ki ;

Hiç kimse, başarı merdivenine elleri cebinde tırmanmamıştır…Hak ettiklerinin şans değil emeklerinin karşılığı bunu seni tanıyan herkes biliyor. Güçlü insan  zorlu işlere atılır ve azimle çalışarak bunların üstesinden gelir. ÖZLEM MEKİK bu söylemlerime en güzel örnektir.

Hak edilmiş başarılar için söylenecek tek söz vardır. Tebrik ederim ve  başarılarının devamını dilerim.Her istediğin gerçek olsun. Senin gibi yüreği güzel gülenyüzü tanımak benim için apayrı bir keyif….

Sen hep bizimle ol…. Varlığın varlığımızda olsun…

Seni Çok Seviyorum-Seviyoruz…..

9870

Tebrikler dostum!

 

 

 

Comments

comments

2 Cevap bu mesaja
  1. Gonul um geceyi o kadar güzel bir duygular ile paylasmissin ki Kalemine sağlk ne kadar geniş cevren olsada dostluklar çok az olabiliyor ki senin
    ÖZLEM MEKIK ile olan dostluğun hep daim olsun isterim canım Sevgiler Lezzet Tramvayi

Yorum yaz

error: Bu içerik korunmaktadır!!!
Önceki yazıyı okuyun:
eyvah yemek yandı - tamek armut
Tamek Armudun Suyunu Çıkarttı!

Türkiye’de bir ilk! Sevilen içecek markası Tamek, ürünlerine yepyeni bir çeşit daha kattı: Tamek Armut Meyveli İçecek. Tamek Armut Meyveli...

Kapat