Home Etkinlikler Ovalı Konya Mutfağı

 

Konya Mutfağı, Selçuklu saraylarında gelişen, Mehlevi adap ve erkanıyla yoğrulan muhteşem bir oluşum.13.Yüzyıldan günümüze koyduğu kurallarla klasik özellikler taşır ve Klasik Türk Mutfağı’nın dayandığı ana köklerden birini oluşturur.

Konya mutfağında en az değişikliğe uğrayan bölüm ise ova köyleridir.Ova köylerinde, Selçuklu Türklerinin mutfak geleneği bugün dahi en iyi şekilde uygulamakta ve korunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OVALI KONYA MUTFAĞI olarak 1994 den günümüze İSTANBUL’da ; Sefaköy,İkitelli,Beykent ve Kartal’da bulunan şubelerinde geleneklerine sadık kalarak Konya Mutfağının özel lezzetlerini bizlere sunmaktan gurur duyduklarını belirten bir davet ile davete icabet ettim…..:))

Birbirinden lezzetli tatları yedik yedik şiştik diyebilirim..Üstüne ne kadar soda içtiysekte ne fayda..

Bamya çorbası,Sıkma,Söndürme,Çiğ Köfte,Etli ekmek,Bıçak arası ve burma tatlılarını özellikle tatmanızı şiddetle tavsiye ederim….

Fiyatlarınında çok uygun olduğunu söylemeden geçemeyeceğim….Lezzetler süper,mekan süper,hijyen süper,çalışan personel gayet güleryüzlü ve işlerini severek yapıyorlar…

Sefaköy şubesine bizi layıkıyla misafir etmelerinden dolayı çok Teşekkür ediyorum Sevgilerimi iletiyorum….

 

Comments

comments

Yorum yaz

error: Bu içerik korunmaktadır!!!
Önceki yazıyı okuyun:
AŞURE ÇOK
Aşure

Aşure dağıtılan evin dirlik düzeni bereketi bol olur hastalık ve kem gözler zail olur inancı ile  ve barışın,dostluğun, komşuculuğun, birlik...

Kapat