Home Etkinlikler Muratbey Peynirleri Sıradışı Peynir Lezzeti

1545741_10151998412283740_1150490831_n

Konu peynir olduğu zaman bende akan sular durur…Peynir olsun taştan olsun diyebilirim….Damak tadına oldukça önem veren birisi olarak Peynirler bende önemli bir yere sahiptir….Geçen yıl yine aynı şekilde MURATBEY PEYNİRLERİ buluşması davetine icabet etmekten keyıf almıştım…Bu yıl da aynı davet gelince hiç tereddütsüz kabul ettim…

MURATBEY Peynırlerini zaten severek yediğim için geçtiğimiz günlerde SWISS OTEL de gerçekleştirilen lansman davetine icabet etmek oldukça keyifli ve lezzetli idi….Yine özenle ve titizlikle hazırlanmış yine güleryüzlü ev sahipliği ile gönlümüzdeki damağımızdaki tahtını korumayı başardın MURATBEY  :))))

Hem birbirinden lezzetli ve özenle sevimli hale getirilmiş lezzetleri tattık hem de Gülnur Uluğ Elbistanlıoğlun’dan Murat beyin  gelecekteki hedeflerini dinledik, hem de peynir tüketimi ve beslenme üzerine Beslenme ve diyetetik alanında makale, derleme, bildiri ve kitap şeklinde yayınlanmış 80’nin üzerinde bilimsel çalışması ve 4 ödülü bulunan Prof Dr. Muazzez Garipağaoğlun’dan bilgiler aldık.

llllllllllllllll

Muratbey peynirlerini ben tanıdım sizlerde tanıyın istiyorum tabiki tanımayanlarınız var ise :))))

Yarım yüzyıla yakın geçmişe sahip Muratbey, tecrübesiyle sütün Türkiye’deki gelişimine yön veren sayılı firmalar arasında yer almaktadır. İnovasyona verdiği önemle de Türkiye’nin yenilikçi ve öncü peynir markası olan Muratbey, 12 bin metrekare kapalı alana sahip üretim tesisi, 300 çalışanı ve  günde 700 ton civarında süt işleme kapasitesi ile hergün Türkiye çapında 7 bini aşkın noktaya  ulaşmakta ve daha fazla sayıdaki insanın sağlıklı sütle üretilmiş sağlıklı ürünler tüketmesini sağlamayı amaçlamaktadır.

HACCP, TSE Uygunluk, BRC, TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Sistemi Belgelerine de sahip olan Muratbey’in, yeşil üretim kriterlerine uygun olarak gerçekleştirdiği üretim süreci web sitesi üzerinden 24 saat canlı olarak yayınlanmaktadır. Bunun dışında 18 ayrı kamerayla üretimin her saniyesi gıda mühendisleri ve kalite kontrol mühendislerince gözlem altında tutulmaktadır.
Hastanelerde kullanılan ultra viyole dezenfeksiyon sistemiyle her türlü bakteri, toz gibi dış etkilerden temizlenen tesisin tüm üretim bandında sadece pastörize edilmiş süt kullanılırken, seçilen köylerden süt alımı İtalya’da tasarlanan antibakteriyel paslanmaz tanklarla yapılmaktadır. 250 ‘ye yakın ürün çeşidiyle son aşamaya giren üretimin son safhasında ise özel hazırlanan bilgisayar programıyla her ürünün dış yüzeyi optik lensler ile ayrı ayrı taranmaktadır.

AR-GE ‘ye büyük önem veren ve  inovatif ürünleri ve sistemleri ile Türk sanayisinde katma değeri yüksek ürünler geliştirilmesine katkı sağlayan Muratbey , dünya pazarlarına sunduğu inovatif ürünleri ile  ülkemiz adına da başarılar elde etmektedir. ABD , Japonya, S.Arabistan,  Irak , Bahreyn , Kuveyt , Katar ,  K.K.T.C. , Mısır ,Türkmenistan , Azerbaycan gibi bir çok ülkeye ihracat da yapan Muratbey , pek çok ürün çeşidiyle dünya sofralarında kendi markasıyla yer almıştır

Peynir kategorisinde süt ürünleri firmaları ağırlıktadır. Fakat sanayi ürünlerine dönüşme aşamasında tüketicinin lezzet beklentisi ve damak zevki unutulmuştur.
Muratbey’de ise geleneksel lezzette peynirler modern teknolojiyle buluşurken, yerel özellikler de korunmuş, büyük işletme peynirciliğinin tekdüzelik riskinden kaçınılmıştır. Yani Muratbey, diğer büyük süt ürünleri firmalarından farklı olarak modern teknoloji ile kaliteli ürünler üretirken tüketicinin lezzet beklentisini unutmamış ‘Lezzet diye bir şey var!’ iddiasını alanında kanıtlamıştır.

Soframızın geleneksel lezzeti olan peynirin bildiğimiz, özlediğimiz o eşsiz tadı, Muratbey’le yeniden hayat bulmaktadır. Modern hijyenik koşullarda üretilen Muratbey, insanımıza peynirin unutulmaya yüz tutan gerçek lezzetini sunmaktadır.

Türkiye’nin en lezzetli peynir markası olarak bilinen Muratbey, sağlıklı lezzeti insanımıza sunmak için geliştirdiği yöntemlerle kendi sektörüne de örnek olmaktadır.

Hayvanların, Anadolu’nun temiz dağ havası ve binbir çeşit otuyla yoğunlaştırdığı , doğal aromasıyla zenginleştirdiği süt, Muratbey tesislerinde, mayalandıktan ve gerekli miktarda tuz ilavesi yapıldıktan sonra ‘hiçbir katkı maddesi ilave edilmeksizin’ olgunlaşması için ısıları sabitlenen özel dinlenme odalarında dinlendirilir. Havadan herhangibir bulaşmayı önlemek adına ortam havası tüm fabrikayı dolaşan havalandırma kanallarıyla saatte 8 kez tamamen yenilenir. Yenilenen hava, ayrıca hastanelerde kullanılan ‘ultraviyole dezenfeksiyon’ lambalarından geçirilerek her türlü dış etken önceden önlenmiş olur. Bu sistem ilk defa Muratbey tesislerinde uygulamaya konulmuş ve sektördeki diğer firmalara da örnek olunmuştur.

Gerçek tat ve kokusu muhafaza edilen süt Muratbey ürünlerindeki lezzetin esas sırrıdır. Peynirin hammaddesi olan sütün mucizevi besin değerlerini muhafaza ederek, hep aynı kaliteyi sunmanın ilk ve en önemli şartı Muratbey’de sağlanmıştır.

kuruincirtatlisi

Ayrıca Muratbey Peynirleri Türkiye’de ihtiyaç sahibi ailelere büyük katkılar sağlayan ve sağlıklı nesiller için çalışmalarını sürdüren “Reçel Anneler”  yararına bizler adına bağışta bulunarak bu  projeye katkı sağlamışlar..Buda etkinliğimizin enn keyıf verici kısmıydı….

Bu lezzet dolu keyifli etykinlik daveti için ilk önce ;

Sevgili Duygu Uzun ve Özge ERYİĞİT’e

Muratbey Peynir Ailesinin muhteşem ev sahipliğine,

Swıss Otel The Bosphorus’a ve güleryüzlü personeline….TEŞEKKÜR EDİYORUM…SEVGİLERİMİ iletiyorum…..

 

 

Comments

comments

Yorum yaz

error: Bu içerik korunmaktadır!!!
Önceki yazıyı okuyun:
Amavivo_Logo_kare_001
AMAVİVO ile Evlerde Pizza Keyfi

Firma ortaklarından Şafak Ünal, “Taşımız kordiyerit ve volkanik taş karışımıdır. Taş’ın özelliği ise, elde ettiği sıcaklığı tamamen içine hapsedip, üzerinde...

Kapat