Home Etkinlikler Fairy İle Türkiye’nin Köfteleri

KofteKitabiKapak

 

Herkese sıcacık sevgi dolu selamlar ve öpücükler Gönül’den:))

Aman efendim Ramazan Temmuz Ayı’na geldi ne yapıcaz? nasıl tutucaz ? dayanabilcekmiyiz? derkennn derkennnnn başladık ve bitirmelik olduk çok şükür…Huzurla, bereketle, afiyetle….

Yine MEDYAEVİ İLETİŞİM  Özlem hanımdan aldığım davete icabet etmek üzere İstanbul’un bana göre sayılı güzel manzarası olan Rumelihisarında Yıldız Restauranta gittim. Osman Serim ‘in  FAİRY TÜRKİYE NİN KÖFTELERİ kitabı lansmanı  ve iftar keyfini yemek yazarı arkadaşlarımla gülüş cümbüş içinde yaşadık.

Mutlu Mutfaklar” fikri ile yola çıkan ve mutlu sofraların en zorlu bulaşıklarını temizleyen Fairy, bu kez Yiyecek İçecek Danışmanı Osman Serim ile birlikte bir kısmı anonim bir kısmı yöresel özellikler taşıyan Türkiye’nin 7 bölgesine ait 50’ye yakın köfte tarifini “Türkiye’nin Köfteleri” kitabında buluşturdu. Fotoğraflardan tasarımına kadar profesyonel bir ekip tarafından titizlikle hazırlanan “Türkiye’nin Köfteleri” kitabı, Türkiye’nin köfte envanteri niteliği taşıyor.

Akdeniz’in Antalya Şiş Köftesi’nden Doğu Anadolu’nun Abdigor Köftesi’ne, Ege’nin İnegöl Köftesi’nden Güneydoğu Anadolu’nun Fellah Köftesi’ne, İç Anadolu’nun Afyon Sucuk Köftesi’nden Karadeniz’in Akçaabat ve Marmara’nın Tekirdağ Köftesi’ne kadar yapımı kolay malzemesi makul fiyatlı, üstelik çok lezzetli bir yemek kategorisi oluşturan kitaptaki 50’ye yakın köfte hem evde hem ev dışında 7’de 70’e herkesin en sevdiği günlük yemekler arasında yer alıyor.

Aileniz ile birlikte sizi lezzet yolculuğuna çıkaracak ve Fairy tarafından sosyal medyadaki takipçilerine hediye olarak dağıtılacak olan “Türkiye’nin Köfteleri” kitabına ulaşmak için sosyal medyada Fairy’yi takip etmeniz yeterli. Üstelik köfte tariflerinin bir bölümüne www.facebook.com/FairyTurkiye adresindeki dijital harita üzerinden de ulaşabilirsiniz.

Kitabı okuyup en sevdiğiniz köfteyi denemeye karar verdiğiniz an Fairy Türkiye Facebook sayfasına da göz atmayı unutmayın! Sayfada yer alan “Fairy ile Türkiye’nin Köfte Haritası” uygulaması ile denediğiniz köfte tarifiyle renklendirdiğiniz mutlu sofranızın fotoğrafını paylaşarak Fairy’den sürpriz hediyeler kazanma şansını yakalayabilirsiniz.

Biz iftarımızı sayısını unuttuğum Köfte çeşidi ile yaptık.Hepsi birbirinden lezzetliydi.Sanırım o akşam kolestrol tavan yaptı :))

Bizlere Faıry Türkiye’nin kitaplarını tanıma imkanı veren; Medyaevi İletişime ve güleryüzünü hiç eksiltmeyen Özlem hanıma,

Birbirinden lezzetli köfteleri bir arada toplayıp kalıcı olmasını sağlayan kitap yazarı Osman SERİM ‘

Ev sahipliği yapan Yıldız Rumelihisarı tesislerine,

ve en önemlisi  temizlikte elde ve makinada bana göre number one olan FAIRY’e

TEŞEKKÜRLER VE SEVGİLER…..

Comments

comments

Yorum yaz

error: Bu içerik korunmaktadır!!!
Önceki yazıyı okuyun:
972249_10151600031483740_1908016091_n
Hünkar Beğendi ve TCHİBO Şekerleme Değirmeni

  Efenimmmmmmmm hayırlı Cumalarrrrrr ...şükürler olsun bu haftayıda bitirdik izne ayrılmama çok az kaldı sonra ver elini İstanbul harici her...

Kapat