Home Kurabiyeler Eti Puf

5

 

Geçtiğimiz günlerde misafirlerime yapmış olduğum lezzetler arasında yerini aldı Eti Puflarım. Uzun zamandır yapmak istemiş HARİBO ‘larımı  temin etmiş fakat bir türlü deneme fırsatım olmamıştı. Nihayet denedim muhteşem tadına bakmanın keyfine nail oldum diyebilirim. Misafirlerim de kalanları paket yapıp evlerine götürdüler böylece beğenilip tam puan almıştı nam-ı değer puflarım.

4

HARİBO’lar genelde poşetinde 2 renk oluyor pembe ve beyaz. Ben beyaz olanı kullandım ve üstlerine Dr.Oetker pasta süsü sprinkles’in kakaolusu ile süsleme yaptım. Pembe olanı yaptığımda da şekerli sprinkles ile süslemeyi düşünüyorum.

Yapılışı oldukça basit. Ölçü vermeye gerek yok yapacağınız adet sayısına göre ayarlama yapabilirsiniz.

1

HARİBO larınızı renklerinden ayırdıktan sonra derin porselen bir kaseye alıyoruz. Elinizle üstlerine çok az su serpiyoruz. Benmari usulü erimesini sağlıyoruz.

2

Bisküvi olarak istediğiniz bisküviyi kullanabilirsiniz. Ben çay keyfi kullandım. Burada dikkat edilmesi gereken tek şey benmari usulü erittiğiniz HARİBO ısı ile temasını kestiği anda katılaşmaya sakızlanmaya başlıyor..

3

Bu yüzden hızlı bir şekilde pasta şiringası yada kaşık ile bisküvilerinizin ortasına yerleştiriyorsunuz.O zaten hemen kendiliğinden yayılıp şeklini alıyor. Bu işlemi tamamladıktan sonra istediğiniz gibi Sprinkles ile süslemenizi yapabilirsiniz.

Servis tabağına yerleştirip üzerini strech ile kapatıp serin bir yerde bekletebilirsiniz.

AFİYETLER OLSUN

KEYİFLİ BİR HAFTASONU YAŞAMAMIZ DİLEĞİMLE….

SEVGİLER….

Comments

comments

Benzer Haberler
0 4860

Yorum yaz

error: Bu içerik korunmaktadır!!!
Önceki yazıyı okuyun:
kikkoman - eyvah yemek yandı ocak battı
Kikkoman ile Japon Mutfağı Workshop’u ve sürpriz hediye paketi kazanmaya var mısınız?

1-31 Ocak 2015 tarihleri arası Gourmet&Styling ve Kikkoman iş birliği ile Kikkoman ürünlü yemekler yarışmasına katılabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey...

Kapat
ice hockey jersey China me jerseys Suppliers High Quality ice hockey jersey Big & Tall big & tall jerseys for sale size 3xl, 4xl, 5xl and 6xl cheap nba jerseys wholesale nba jerseys discount nba jerseys cheap nba jerseys wholesale nba jerseys discount nba jerseys Big & Tall big & tall jerseys for sale size 3xl, 4xl, 5xl and 6xl Big & Tall Clothing for Men big and tall nfl jerseys wholesale Custom Baseball Jersey Custom Made Sports Jersey Custom Basketball Jersey Custom Baseball Jersey cheap nba jerseys wholesale nba jerseys discount nba jerseys cheap nba jerseys wholesale nba jerseys discount nba jerseys cheap nba jerseys wholesale nba jerseys discount nba jerseys cheap nba jerseys wholesale nba jerseys discount nba jerseys cheap nba jerseys wholesale nba jerseys discount nba jerseys cheap nba jerseys wholesale nba jerseys discount nba jerseys cheap nba jerseys wholesale nba jerseys discount nba jerseys cheap nba jerseys wholesale nba jerseys discount nba jerseys Nike Chaussures Nike Air Max Chaussures Chaussures Nike Pas Cher France cheap nfl jerseys cheap jerseys cheap nba jerseys cheap nfl jerseys cheap jerseys cheap nba jerseys Nike Chaussures Nike Air Max Chaussures Chaussures Nike Pas Cher France Nike Chaussures Nike Air Max Chaussures Chaussures Nike Pas Cher France