Home Etkinlikler Göktürk Gezi İstanbul Brasserie Kahvaltı Lezzeti ve Keyfi

 gezi2 gezi1 gezi6

GEZİ İSTANBUL BRASSERIE’LERDE

%100 DOĞAL, %100 KATKISIZ, %100 TAZE, %100 EL YAPIMI KAHVALTI KEYFİ…

Çok sevdiğim ablamız canımız Sevgili Oya Emerk ‘den 3 gün önce aldığım keyifli ve lezzetli davet üzerine Göktürk’de bulunan Geziistanbul’a kahvaltı tadımına gittik. Sevgili Aynur KIRAN tüm sıcaklığı ve güleryüzü ile muhteşem evsahipliği yaptı. Ve önceden tanıdığım çok sevdiğim Sevgili Betty Lembi’yi görmek beni ayrı bir mutlu etti.Kendisi Geziistanbul’un Genel Koordinatörü olmuş..Hayırlı olsun başarıları daim olsun. Ve Pazarlama İletişim Direktörü Asal Hanım da sıcacık muhteşem üçlünün bir koluydu… Bu etkinliklerin en güzel yanı yeni mekanlar yeni lezzetler tadarken birbirinden güzel yeni kişilerle tanışmak.

gezi2

Geziistanbul’un Taksim ve Göktürk’de şubeleri bulunuyor. Her ikisininde ambiansı oldukça ilgi çekici diyebilirim.Eee lezzetlerine bir şey dememe gerek yok tadın hissedin görün.Özellikle ekler pastayı yemeden gelmeyin…

gezi5

Efendimmm burada bir serpme kahvaltı varki dillere destan.Lezzet kalite on numara.12 çeşit birbirinden lezzetli peynir,ekmekler ekşi mayalı kendileri gözünüzün önünde odun fırınında pişiriyorlar tencerelerde ,keyfini anlatmama gerek yok sanırım .

gezi4

Poğaça çeşitleri,bal-kaymak,tereyağı,reçeller,taze portakal suyu,kuymak,eggs benedict,pancake,kruvasan,mevsim meyveli ev yapımı granola bizim masamızdan midemize inenlerdi…

Serpme kahvaltı fiyatı 35-40 TL.

gezi9

Ve kahvaltımız bittikten sonra Hakan KIRAN Bey’in mimarisini ve kuruluşunu yapmış olduğu Rezidance’yi gezme fırsatı bulduk… Ba-yıl-dık…. Konforlu ve keyifli….500 bin dolar kadarcık .

Geziistanbul hakkında ‘da bilgi vermek isterim;

İlk olarak 1987 yılında İstanbullulara hizmet vermeye başlayan Gezi Patisserie, yeme-içme kültürüyle ilgili İstanbulluların iyi bildiği bir marka. Gezi Patisserie, uzun yıllar boyunca Avusturya pastaları, Belçika’dan ithal edilen en iyi kuvertürlerle üretilmiş %100 el imalatı çikolataları, Fransız ve Türk geleneksel hamur işlerinin en lezzetli örneklerini üretmesiyle ünlendi. 2001 yılında İç mimar Tülin Kıran ve Y. Mimar M. Hakan Kıran’ın devraldığı Gezi Patisserie artık Gezi İstanbul ismiyle sadece pastane olarak değil, brasserie ve restaurant konseptiyle de İstanbulluların; özellikle entelektüel ve aydın lezzet düşkünlerinin en sevdiği uğrak noktalarından biri haline geldi.

Mayıs ayında yeni konsepti ile kapılarını açan Gezi İstanbul Taksim’in ardından Gezi İstanbul Göktürk de aynı konseptte hizmete açıldı. Haftanın 7 günü her sabah 08.00’de servise başlayan Gezi İstanbul Brasserie Göktürk şubesinde, hafta sonları zengin kahvaltı menüsü seçenekleri de bulunuyor.

Gezi İstanbul kahvaltı menüsünün en büyük özelliği tüm yeşilliklerinin kendi tarlalarından, kahvaltılık tüm ürünlerin ise kaynağından özel olarak seçilerek masanıza geliyor olması. Yumurtalar, Gezi İstanbul’un kendi tarlasının doğal ortamında yetişen tavuklardan günlük olarak temin ediliyor. Ekmekler, özel harman un ve ekşi maya kullanılarak odun fırınında pişirilip sıcacık ve çıtır çıtır tazecik masanıza geliyor.

 

Yılların deneyiminin brasserie konseptiyle harmanlandığı Taksim Gezi İstanbul Brasserie’de yiyecekler sipariş alındıktan sonra doğal, katkısız, taze, kaliteli, el yapımı malzemeler kullanılarak hazırlanıyor. Ekmekler özel harman un ve ekşi maya kullanılarak odun fırınında pişirilirken, sebze ve meyvelerin çoğu kendi bahçesinde doğal şartlarda yetiştiriliyor. Yüksek standartlarıyla yeme-içme sektörüne sıra dışı bir bakış açısı getiren Gezi İstanbul, tüm marka ve ürünleriyle müşterilerine kalite garantisi veriyor.

Gezi İstanbul Hakkında:

Patisserie Gezi olarak 1987 yılında hizmet vermeye başlayan Gezi İstanbul, yeni adını 2002 yılında İçmimar Tülin Kıran ve Y. Mimar M. Hakan Kıran bünyesine geçince aldı. 2014 yılında yenilenme sürecine giren marka, yılların deneyimini doğal, katkısız, taze ve kaliteli gıda sunan brasserie konseptiyle birleştirerek hizmetlerini bir adım ileriye taşıdı. Gezi İstanbul altında Brasserie, Chocolaterie, Coffee Shop, Patisserie, Garlic Restaurant&Bar ve Catering birimleri bulunuyor.

gezi8

 

 

Kapılarını sonuna kadar açıp sıcacık evsahibeliği yapan başta Aynur KIRAN olmak üzere Sevgili Betty Lembi ve Sevgili Aysal Gökçe Taşcı’ya….

Organizasyonu düzenleyerek bizleri bir araya getiren Sevgili Oya Emerk’e…

Teşekkürlerimi Sevgilerimi iletiyorum….

Comments

comments

1 Cevap bu mesaja

Yorum yaz

error: Bu içerik korunmaktadır!!!
Önceki yazıyı okuyun:
4 sndl
Yeniköy Sandal Balık Adresin Balık Olduğu Yer

Geçtiğimiz günlerde Yeme&İçme Sektörü Marka Danışmanı Eray KILIÇ yine muhteşem bir tadım davetinde bulundu. Ve benim en gözde mekanlarımdan biri...

Kapat